ترمز اداره مالیات اعتراض استقلال اسماعیلی

ترمز: اداره مالیات اعتراض استقلال اسماعیلی بازیکنان هافبک استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی ، پزشک خانواده&quot، تا شهریور ۹۷ ، ۳ اقدام وزارت بهداشت جهت &quot، سطح‌بندی خدمات&quot، &quot

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: تا آخر شهریور ماه سال ۹۷ تقریبا همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حداقل یک شهرشان را تحت پوشش برنامه سطح‌بندی خدمات خواهند برد.&nbsp

، پزشک خانواده&quot، تا شهریور ۹۷ ، ۳ اقدام وزارت بهداشت جهت &quot، سطح‌بندی خدمات&quot، &quot

۳ اقدام وزارت بهداشت جهت "پزشک خانواده" / "سطح بندی خدمات" تا شهریور ۹۷

عبارات مهم : سلامت

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: تا آخر شهریور ماه سال ۹۷ تقریبا همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور حداقل یک شهرشان را تحت پوشش برنامه سطح بندی خدمات خواهند برد.

دکتر علیرضا رییسی در گفت وگو با ایسنا، به کارها انجام شده است در قالب پرونده الکترونیک سلامت اشاره و اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات تعداد ۶۷ میلیون و ۸۰۰ نفر در سامانه سیب وزارت بهداشت ثبت شده است اند و حدود ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در دو سامانه دیگرمان ثبت شده است اند. البته باید توجه کرد که فرآیند الکترونیک شدن فقط مختص این سامانه ها نیست، بلکه باید زیرساخت های مورد نیاز فراهم و اتصال سطح یک، دو و سه ارائه خدمات، یعنی اتصال مراکز بهداشتی-درمانی با کلینیک ها و بیمارستان ها برقرار شود. در مرحله بعد هم اتصال این سامانه ها با بخش خصوصی، پاراکلینیک و داروخانه ها در دستور کار قرار دارد.

، پزشک خانواده&quot، تا شهریور ۹۷ ، ۳ اقدام وزارت بهداشت جهت &quot، سطح‌بندی خدمات&quot، &quot

وی افزود: باید توجه کرد که تکمیل پرونده الکترونیک به این صورت، گامی بسیار بزرگ و مهم در تاریخ حوزه سلامت کشور هست. البته بر اساس برنامه ریزی های انجام شده است تا آخر سال ۹۷ پرونده الکترونیک سلامت، آماده اجرای نظام ارجاع یا همان نظام سطح بندی ارائه خدمات است و بر این اساس تکمیل پرونده الکترونیک، یکی از کارها مهم وزارت بهداشت است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با بیان اینکه پایلوت برنامه نظام ارجاع در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی مانند دانشگاه های گلستان، اردبیل، زنجان، اردبیل، بوشهر، یزد و…به آخر رسیده هست، گفت: تا آخر امسال این دانشگاه های علوم پزشکی باید حداقل یک شهرشان را تحت پوشش برنامه نظام ارجاع قرار دهند تا بتوانیم با این کار توانایی سیستم را ارزیابی کنیم. همچنین تا آخر شهریور ماه سال ۹۷ تقریبا همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور حداقل یک شهرشان را تحت پوشش برنامه سطح بندی خدمات خواهند برد و بعد از آن می توان کارها بیشتری در این حوزه انجام داد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: تا آخر شهریور ماه سال ۹۷ تقریبا همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حداقل یک شهرشان را تحت پوشش برنامه سطح‌بندی خدمات خواهند برد.&nbsp

رییسی، بحث دکتر خانواده را جزء اولویت های مهم وزارت بهداشت عنوان و اظهار کرد: البته معتقدیم پزشکی باید بتواند دکتر خانواده شود که آموزش دیده باشد. بر همین اساس سه اقدام جهت آموزش در حوزه دکتر خانواده انجام شد؛ اول اینکه از امسال در کوریکلوم آموزشی پزشکان عمومی شش ماه دوره دکتر خانواده وارد شده است هست. کار دوم این است که تخصص دکتر خانواده را ایجاد کرده ایم؛ به طوریکه در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر رزیدنت در حال آموزش هستند و تا یک سال ونیم آینده نخستین گروه آن فارغ التحصیل می شوند که این پزشکان رکن اساسی هدایت و مدیریت دکتر خانواده هستند و عمدتا در مراکز جامع سلامت مستقر خواهند شد. در عین حال آنها هم کار پزشکی و هم مدیریتی را انجام می دهند. البته این تعداد زیاد کردن می یابند؛ چراکه به تعداد مراکز جامع سلامت باید دکتر متخصص دکتر خانواده جذب کنیم. کار سوم مان این است که جهت پزشکان فارغ التحصیلی که دوره دکتر خانواده را ندیده اند، یک دوره آموزشی قرار دهیم تا بتوانند طی دوره ای شش ماهه حتی حین کار، آموزش های مورد نیاز را ببینند و به عنوان دکتر خانواده آشنا شوند.

وی همچنین گفت: بر این اساس بحث دکتر خانواده را به تدریج در سراسر کشور پیش می بریم. باید توجه کرد که حدود ۲۸ میلیون نفر جمعیت در روستاها، ۱۱ میلیون نفر در حاشیه شهرها و ۱۰ میلیون نفر هم تحت پوشش بیمه رایگان داریم. بنابراین دکتر خانواده و نظام ارجاع را از این جمعیت ها شروع کرده و به تدریج توسعه خواهیم داد. البته دکتر خانواده روستایی را در گذشته اجرا کرده ایم، ولی در حال حاضر بحث استقرار آن در شهرها مطرح است که در این زمینه اولویت ما گسترش آن از شهرهای کوچک به سمت شهرهای بزرگ است.

واژه های کلیدی: سلامت | پزشکی | میلیون | برنامه | بهداشت | بهداشتی | خانواده | خانواده | دانشگاه | الکترونیک | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs